• DOĞU EKSPRESİ VAN-KARS-ERZURUM TURU
 • DOĞU EKSPRESİ VAN-KARS-ERZURUM TURU
 • DOĞU EKSPRESİ VAN-KARS-ERZURUM TURU
 • DOĞU EKSPRESİ VAN-KARS-ERZURUM TURU
DOĞU EKSPRESİ VAN-KARS-ERZURUM TURU
 • Konaklama 1 Gece *5 Elite World Otel Konaklama 2 Gece 4*Kars Kale Otel
 • Gezilecek Yerler Van,Doğubayazıt,Kars, Ani Antik Kenti, Çıldır Gölü
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

DOĞU EKSPRESİ VAN-KARS-ERZURUM TURU Hakkında Genel Bilgiler

Van, Doğubayazıt, Muradiye Şelalesi,

İshakpaşa Sarayı, Kars, Ani Antik Kenti, Çıldır Gölü, Erzurum 

1 Gece VAN’DA ELİTE WORLD OTEL Y. P KONAKLAMA   

2 Gece KARS'TA KARS KALE OTEL Y.P KONAKLAMA 

İzmir- Van Direkt Uçuş / Kars-Erzurum Doğu Ekspres Treni İle 

Erzurum- İzmir Direkt Uçuş

YÖRESEL KARS EĞLENCESİ VE GECE ATEŞ PARTİSİ 

3 GECE 4 GÜN 

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli misafirlerimizle İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali SunExpress Kontuarı saat 09:30’ta buluştuktan sonra saat 10:50 uçuşuyla Van’a hareket ediyoruz.Van'da bizi karşılayacak olan aracımızla buluşarak; Van Kedileri, yöresel dokumaları, Van Kalesi ve Gölü ile zenginlikler memleketi Van’ı gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Van Kalesi oluyor. Urartular döneminde inşa edilmiş olan yapı heybeti ve manzarasıyla görenleri cezbediyor. Aynı bölgede göreceğimiz Van Evi’ni de ziyaret ettikten sonra Van’ın dünyaca ünlü endemik bir kedi türü olan Van Kedileri’ni görmeye gidiyoruz.Kediler hakkında alacağımız bilgiler ardından Van’ın geçmişten günümüze değerini koruyan sanat ürünü olan Van Gümüşleri’ni görüyoruz. Her biri geçmişin yüksek sanatı eseri olan bu gümüşler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Hoteli: 5* Elite World Van Otel

2. Gün:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında,Doğubeyazıd’a hareket ediyoruz.İlk durağımız olan Muradiye Şelalesi’ne uğruyoruz.Doğa harikalarından birisi olan Muradiye Şelalesi’nde bu büyüleyici manzarada mola veriyoruz.Daha sonra,Ağrı Dağı(Ararat) manzarası eşliğinde Doğubeyazıt'a varıyoruz.Öğle yemeğini aldıktan sonra, Topkapı Sarayı’ndan sonra ikinci büyük yapılar topluluğu olan ve Lale Devrinin en büyük anıtsal yapısı olarak kabul edilen, yapımı 99 yıl süren İshak Paşa Sarayı nı geziyoruz.Rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde gezimizi tamamlayıp, tekrar otobüsümüzde yerlerimizi alıyor ve Türkiye’nin en doğusundaki şehir, Doğu’nun Çukurova’sı Iğdır üzerinden Kars’a ulaşıyoruz Otelimize geçiyoruz..Arzu eden misafirlerimizle (ekstra) düzenleyeceğimiz Kafkas gecesi için, Rehberimizin belirttiği saatte lobide toplanarak Kafkasya`nın geleneksel Kafkas Gecesi`ne giderek unutulmaz bir gece yaşıyoruz.Kafkasya yaşantısına ait kesitler sunan gösteride danslar ve kültürel değerlere temas eden etkinlikler göreceğiz. Âşık Kültürü`nü yöre Âşıklarından dinliyoruz ve Aşık Atışması gecemize damga vuracak etkinlikten olacaktır. Ardından Kars`ın geleneksel Kafkas Oyunlarıyla devam edecek olan gecemizi canlı müzik esliğinde noktalıyoruz. Eğlenceli akşamımız ardından sonra otelimize dönüyoruz.

Konaklama Oteli: 4*Kars Kale Otel

3. Gün:

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında Ani Harabeleri`ne gidiyoruz.Yüzyıllar boyunca birçok krallık ve imparatorluk tarafından yönetilen, bir zamanlar bölgede önemli bir merkez olan ve bugün harabe bir şehir olarak Ermenistan-Türkiye sınırında bulunan Ani Harabeleri görenleri zamanın ötesine götürecek.Bu tarihi yerleşimde gezeceğimiz yerler sırasıyla Surlar ve Aslanlı Kapı, Ebu’l Manucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Meryem Ana Katedrali, Ipekyolu Köprüsü olacak.Bu tarihi örenden ayrıldıktan sonra yolumuz üzerinde bulunan Subatan Köyü Anıtı`nı Panaromik olarak görüp bilgileniyoruz.570 Şehidimizin anısına dikilen anıt Doğu`nun tarihine kanıt niteliğindedir Doğu Anadolu`nun en büyük 2. gölü olan Çıldır Gölü`nün Ardahan`a bakan kıyısına hareket ediyoruz.Kış aylarında yüzeyi buz tutan 123 km2 genişliğindeki bu göl adını Osmanlı`ya bağlı özerk bir beylik olarak hüküm süren Çıldıroğulları`ndan almıştır.Dileyen misafirlerimizle(gerekli coğrafi şartlar elverdiğinde) buz tutmuş göl üzerinde Atlı Kızak veya Kar Motoru etkinlikleriyle günü renklendiriyoruz.Bu sizler için unutulmaz bir deneyim olacak. ve sonrasında Kars merkeze dönüş için yola çıkıyoruz.30'dan fazla peynir çeşidiyle Dünyanın 18. Peynir Rotası, Türkiye'de ilk ve tek Peynir Müzesini görüyoruz.Sonrasın da rehberimizin anlatımlarıyla Rus döneminden kalma sokakları görüyor ve fotograflıyoruz.Gezilerimiz sonrasında otelimize geçiyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde..Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: 4*Kars Kale Otel

4. Gün:

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrasında Doğu Ekspresi Treni için valizlerimizle beraber otobüsümüze binerek Kars Garı`na ulaşıyoruz.Rezervasyonlu biletlerimizle Doğu Ekspresi trenimize binerek Erzurum`a doğru nostaljik bir yolculuğa başlıyoruz.Doğu Anadolu`nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız unutulmaz yolculuk sırasında geniş koltuklarımızda bembeyaz bir coğrafya ve trenin vermiş olduğu umut adeta içimize işleyecek. Bu nostaljik ve eşsiz tren deneyimi sonrasında Erzurum Garı`na, Dadaşlar Diyarı Erzurum`a,  ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur leziz  Cağ Kebabı olarak aldıktan sonra eşsiz Erzurum tatlısı Kadayıf Dolması`nı da yemeden olmaz. Yemek molası sonrası şehir gezimize  Atatürk evi ile başlıyoruz. Atatürk’ün sivil hayat’a geçtiği ve Cumhuriyet Tarhinde, dönüm noktalarından bir tanesi olan bu konağı ziyaret ediyoruz. Ardından eşsiz taç kapısı ve taş işçiliğiyle ünlü Çifte Minareli Medrese`yi ve Erzurum Ulu Camii ziyaret ediyoruz.Hikayesi ile de bizleri etkileyecek simge yapıyı gezdikten sonra Üç Kümbetler,Erzurum Kalesi ile Tepsi Minare görüp Tarihi Erzurum Evleri`ni ziyaret ediyoruz ve  Erzurum`un tarihten günümüze uzanan günlük ev yaşantısı hakkında görsel ve işitsel bilgiler edinerek, işlemeli ahşap tavanlar altında vereceğimiz dinlenme molasıyla buradaki ziyaretimizi sonlandırıyoruz ve Yakutiye Medresesi` ne geçiyoruz.1310 yılında İlhanlı hükümdarı Sultan Olcayto döneminde  inşa edilen yapı içerisindeki  Rehberimizin anlatımlarıyla beraber duygu dolu anlar yaşıyoruz zor da olsa buradan ayrılıyor ve Erzurum turumuzu sonlandırıyoruz.Havalimanına transferimiz sonrasında Sunexpress Havayollarının XQ 9295 sefer sayılı 18:25 uçuşu ile İzmir`e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Varışımızla birlikte bir sonraki Escantur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

24-27 Ocak Uçuş Detayları 

 

31 Ocak -03 şubat  Uçuş Detayları 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir -Van / Erzurum İzmir  Sunexpress Havayolları Uçak biletleri
 • 4* Hotelde 3 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (3) Akşam Yemeği (3)
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Doğu Ekspresi Tren Bileti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır) 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Kafkas gecesi
 • Atlı Kızak, kar motoru
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti
 • Seyahat Güvence Paketi Detaylı Bilgi 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (09:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!