• DALMAÇYA ADRİYATİK KIYILARI TURU
 • DALMAÇYA ADRİYATİK KIYILARI TURU
 • DALMAÇYA ADRİYATİK KIYILARI TURU
 • DALMAÇYA ADRİYATİK KIYILARI TURU
 • DALMAÇYA ADRİYATİK KIYILARI TURU
 • DALMAÇYA ADRİYATİK KIYILARI TURU
 • DALMAÇYA ADRİYATİK KIYILARI TURU
DALMAÇYA ADRİYATİK KIYILARI TURU
 • 699,00 EUR
 • Konaklama 8 Gece Konaklama
 • Gezilecek Yerler Belgrad–Zagreb-Dubrovnik–Budva -Tiran–Yanya
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

DALMAÇYA ADRİYATİK KIYILARI TURU Hakkında Genel Bilgiler

Bulgaristan- Sırbistan- Hırvatistan- Slovenya- Bosna Hersek

Karadağ – Arnavutluk – Yunanistan

27 Şehir – 8 Ülke
Belgrad- Zagreb- Ljubljana- Bled- Postojna- Rijeka- Plitvice- Bihaç

 Zadar- Sibenik- Split- Trogir- Medjugorje- Dubrovnik- Cavtat

 Lokrum Adası- Trebinje- Herceg Novi- Kotor- Budva- İşkodra- Tiran

 Elbasan- Berat- Yanya- Kalambaka- Kavala

Bled Gölü- Postojna Mağarası - Plitvice Şelalesi 

Trogir - Lokrum Adası

 Masallar Kenti Berat - Yanya ve Meteora

9 Gece 9 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İzmir –Belgrad
Akşam 18:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:20 Üçyol Kamil Koç Yazıhanesi önü, 18:40 Bornova Ege Üniversitesi Hast.Önü, 19:00 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 19:10 Girne Yunuslar Mavi Kule, 19:15 Bostanlı İskelesi Önü, 19:20 Mavibahçe AVM Karşısından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz gerekli molalarımızdan sonra Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan tarafına geçiyor Svilengrad – Plovdiv- Sofya güzergahı ile Belgrad’a hareket ediyoruz.

2. Gün:

Belgrad

Öğlen saatlerinde Belgrad’a varışımız sonrası panoromik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek Tuna ve Sava Nehri tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Belgrad'taki otelimizde.

3. Gün:

Belgrad – Zagreb – Ljubljana ( Bled Gölü )

Otelde alınan kahvaltının ardından Hırvatistan ülkesinin başkenti Zagreb'e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası 19. yüzyıl mimarisi, kültürel- tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile ön plana çıkan Zagreb, aynı zamanda eğlence kültürünün de ön planda olduğu kent. Etkileyici güzellikteki Zagreb’de şehrin sokaklarını arşınlayacağımız turumuz esnasında; Zagreb Katedrali, Dolac Pazarı, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi,Lotrseak Kulesi, St Catherine Kilisesi görülecek başlıca eserlerden bazılarıdır. Dileyen misafirlerimiz Taş Kapı’da dilekleri için mum yakma geleneğinin bir parçası olabilirler. Devam eden programımızda, At nalı şeklinde birçok güzel parka ev sahipliği yapan Zagreb'te Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, Hükümet binaları da panoramik olarak göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Turun bitimi ile birlikte Slovenya’nın Başkenti 2016 European Green Capital ödüllü Ljubljana’ya hareket ediyoruz. Huzur Şehri olarak tanımlanan Ljubljana’da yapacağımız panoramik şehir turumuzda;Ljubljana Nehri, Ljubljana Kalesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, Tarihi Çeşme, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.Programımızın ardından otele transfer. Akşam yemeğimizi almak üzere misafirlerimizle Bled Gölü'ne gidiyoruz. Bled Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde yer alan ve harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri olma özelliğine sahip. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla ülke turizminin en dikkat çeken ziyaret merkezi konumundadır.Akşam yemeğimizi Bled Gölü kıyısında yer alan bir restaurant’da aldıktan sonra otele transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün:

Ljublijana – Rijeka -  Bihaç ( Postojna Mağarası – Plitvice Milli Parkı)

Otelde alınan kahvaltının ardından Rijeka üzerinden panoramik olarak geçerek Bihaç’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Misafirlerimiz ile 1818 yılında Luca Cec tarafından keşfedilmiş olan Postojna Mağarası ile turumuza devam ediyoruz. Ziyarete açık olan 21 km'lik uzunluğuyla dünyanın halka açık en büyük mağarasıdır. Mağara ziyaretimizde 3,7 km sürecek raylı sistemle kurulu bir tren yolculuğu ile başlıyoruz. Tren yolculuğu sonunda yürüyerek devam edilecek turda bu eşsiz mağaranın derinliklerini keşfedecek, doğal koridor ve salonların eşsiz güzelliklerine tanık olacaksınız. Postojna Mağarası gezimiz sonrasında misafirlerimiz ile Plitvice Milli Parkı Turu için yola çıkıyoruz. Muhteşem doğal güzellikleri ile her mevsim ayrı güzel Plitviçe Doğa Parkına varışımızın ardından UNESCO tarafından korumaya alınmış ardarda dizilmiş 16 Göl, 80 üzerinde şelale ve zengin bitki çeşidi ile turistik cazibe merkezi haline gelen park, ziyaretçilerine görsel bir şölen vaadediyor. Doğa Cenneti Plitvice’de keyifli fotoğraf molaları ile serbest zamanlarımız sonrası rehberimiz ile buluşuyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bihaç varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün:

Bihaç – Zadar – Sibenik -Split – (Trogir) – Medjugorje

Otelde alınan kahvaltının ardından Dalmaçya Kıyılarına yolculuğumuza başlıyoruz. Zadar ve Sibenik üzerinden geçerek, manzaralı yolculuk sonrası ilk durağımız Dalmaçya bölgesinin en büyük, Hırvatistan ülkesinin 2. büyük şehri ve Dalmaçya’nın idari merkezi olan Split. Roma İmparatoru Diocletian’ı güzelliği ile kendine bağlayıp emekli eden şehir, 1979’dan beri UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Split şehir turumuzda; Diocletian Sarayı, Jüpiter Tapınağı, St.Dominius Katedrali, Belediye Binası ve Peristil Meydanı görülecek yerler arasındadır. Kenti tanıdıktan sonra Kordon’da keyifli yürüyüşle keşfetmek üzere bölgede serbest zaman. Serbest zamanımızın sonrasında misafirlerimiz ile Hırvatistan anakarası ile Çiovo Adası arasında küçük bir ada üzerinde kurulmuş Trogir şehri turu için yola çıkıyoruz. Sonradan eklenen yaya köprüsü geçişi ile yürüyerek varılacak adada; Şehir Meydanı, St.Lovro Katedrali, Kamerlengo Kale Surları, Aziz Nikolas Manastırı, Belediye Binası ve Saat Kulesi dış mekan ziyaretleri ile görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Trogir sokaklarında keyifli fotoğraf ve kahve molasının ardından buluşma ile Split’e yolculuğumuza başlıyoruz. Split de belirtilen zamanda buluşma sonrası konaklama için Medjugorje hareket ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde

6. Gün:

Medjugorje – Dubrovnik –( Cavtat & Lokrum Adası) – Trebinje

Otelde alınan kahvaltının ardından İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik bölgesinin en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından misafirlerimiz ile Cavtat ve Lokrum Adası turu için yola çıkıyoruz. Bu turumuzda ilk olarak Dubrovnik kent merkezine 20 km uzaklıkta yer alan Cavtat kasabasını ziyaret edeceğiz. Adriyatik kıyısında şirin bir koy yerleşimi olan Cavtat'ta kordon boyu yürüyüşü ile gerçekleştirilecek olan ziyarette Fransisken Manastırı, Yat Limanı’nın görülmesi sonrası, palmiyelerle bezenmiş cadde boyunca dingin manzarada yer alan Cafelerde kahve molası ile hediyelik eşya dükkanlarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tayin edilen vakitte buluşma ile Cavtat'tan Lokrum Adasına vapur yolculuğu. Lokrum güzergahında yeşil ve mavinin eşsiz manzarasında yolculuk ile Lokrum adasında varış. Varışın ardından ada tanıtım turumuzu gerçekleştiriyoruz. Botanik Park statüsünde olan ve rengarenk kanatları ile ada misafirlerini karşılayan Tavus Kuşlarının yaşam alanı Lokrum'da; Botanik Bahçeleri, Benedict Manastırı, Ölü Deniz görülecek yerlerden bazılarıdır. Lokrum keşfinin ardından Ölü Deniz ve Adanın kıyılarında Adriyatik denizinde keyifli yüzme molaları için serbest zaman. Belirtilen saatte buluşma ve Lokrum adasından tarihi Dubrovnik Limanına hareket. Güneşin, kızıla döndüğü saatlerde gerçekleştirilecek olan Vapur seferi boyunca rüzgara taratırken saçlarımızı, aynı zamanda görkemli Dubrovnik Surları ve tarihi şehri denizden izleme ve fotoğraflandırma imkanına sahip olacağız. Dubrovnik limana varış ile araçla buluşma. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (Trebinje veya Çevresi)

7. Gün:

Trebinje – Herceg Novi -  Kotor – Budva  – İşkodra - Tiran

Otelde alınan kahvaltının ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a yolculuk. Sınır geçişi ile Herceg Novi üzerinden geçerek, ilk durağımız tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varış. Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile başkent Podgorica’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Budva’dan geçerek, dönemin balıkçı köyü konumunda olan, yakın zamanda Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan yarımadası ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası. Molanın ardından 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl süreyle Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk’a hareket ediyoruz. İşkodra üzerinden İşkodra kalesini görerek başkent Tiran'a ulaşıyoruz. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tiran turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

8. Gün:

Tiran –Elbasan - Berat –  Yanya

Otelde alınan kahvaltının ardından Elbasan üzerinden geçerek Arnavutluk’un en şirin şehri Berat'a varıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun beş asır hüküm sürdüğü Berat, Safranbolu'yu andıran evleri, sivil mimari detayları ve tarihi dokusu ile ülkenin en iyi şekilde korunmuş yerleşimidir. Unesco Kültür Mirası listesinde yer alan 1000 Pencereli Şehir olarak anılan bu güzel şehirde Berat Kalesi, Spiridon Kilisesi, Bekarlar Camii ve Eski Şehir panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası Yanya’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Yanya’da gerçekleştirilecek olan panoramik şehir turumuzda; Osmanlı izlerinden olan Fethiye Camiiyi ve Aslan Paşa Camiiyi ile şehrin günümüze kadar ayakta kalan sur içi bölgesi göreceğimiz yerler olacaktır. Şehir turu ve serbest zamanımız sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

9. Gün:

Yanya – (Kalambaka) – Kavala – İzmir

Otelde alınan kahvaltının ardından Kavala yolculuğumuza başlıyoruz. Misafirlerimiz ile Kalambaka(Meteoara) turuna başlıyoruz. Yunanistan’ın Kapadokyası olarak kabul edilen  ve yerden 200 mt. Yükseklikte olan günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka’ya yolculuk. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastırlar içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırları geziyoruz. Turumuz sonrası Kavala şehir merkezinden panoramik olarak geçerek, dinlenme tesisinde mola veriyoruz. Molanın ardınan İpsala sınır kapısına varış. İşlemlerin ardından Türkiye topraklarında devam eden yolculukla İzmir başlangıç noktalarına varışımızın ardından turumuzu tamamlıyor ve siz değerli misafirlerimize ile bir sonraki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüsle ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 3 ve 4* Otellerde 7 Gece Kahvaltı dahil konaklama .
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri 
 • Şehir ve Gümrük Vergileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar 
 • Postonja mağarası Tren ücreti
 • Lokrum adası vapur ücreti
 • Vize Ücreti 200 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaş üstü primi(30 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (18:00)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (18:10)
 • ÜÇYOL KAMİL KOÇ YAZIHANESİ ÖNÜ (18:20)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (18:40)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (19:00)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (19:10)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (19:15)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (19:20)
Tur Hareket Tarihleri:
12 Temmuz

Fiyatlar

Tur Fiyatları
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
12.07.2024Müsait699,00 €949,00 €699,00 €0 - 2 Yaş 129,00 €
3 - 12 Yaş 649,00 €
0 - 2 Yaş 129,00 €
3 - 12 Yaş 649,00 €
Taksitler »
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!