UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU

 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU
 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU
 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU
 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU
 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU
 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU
 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU
 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU
 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU
 • UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU

Kişi/Gece

Konaklama

2 Gece Harran Otel

Ulaşım

Sunexpress Havayolları

Gezilecek Yerler

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi- Haleplibakçe Mozaik Müzesi- Göbeklitepe- Harran- Konik Evler Balıklıgöl- Klaus SCHMİDT Anı evi- Mutfak Müzesi- Reji Kilisesi- Haşımiye Meydanı Gümrük Han- SAklı Cennet Halfeti- Gaziantep- Zeugma Mozaik Müzesi- Zinciriye Bedesteni

Kalkış

Adnan Menderes Havalimanında saat 05:00 Sunexpress kontuarı önünde buluşuyor

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP

 

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi- Haleplibakçe Mozaik Müzesi- Göbeklitepe- Harran- Konik Evler

Balıklıgöl- Klaus SCHMİDT Anı evi- Mutfak Müzesi- Reji Kilisesi- Haşımiye Meydanı

Gümrük Han- SAklı Cennet Halfeti- Gaziantep- Zeugma Mozaik Müzesi- Zinciriye Bedesteni

 

3.Tur:18-20 Şubat

4.Tur:04-06 Mart 5.Tur:18-20 Mart

2 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli misafirlerimizleİzmir Adnan Menderes Havalimanında saat 05:00 Sunexpress kontuarı önünde buluşuyor ve 06:30 Gaziantep Havalimanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 08:10’DA Gaziantep Havalimanı’na inişimiz gerçekleşiyor. Valizlerimizi alarak bizleri bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Sabah Kahvaltımızı belirlenen restaurantta aldıktan sonra Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Modern ve muhteşem bir müze’ye tanık olmaya hazır olun. Şanlıurfa Arkeoloji müzemizi Rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz ve yine aynı yerde Başka bir yerde örneklerine rastlanılmayan mozaikleri göreceğimiz HALEPLİBAKÇE MOZAİK MÜZESİ’ne geçiyoruz. Burada Amazon Mozaikleri, ve özellikle ülkemizden Dallas’a kaçırılan ve daha sonrasında tekrar getirmeyi başardığımız ORPHEUS mozaiği bizde iz bırakacak mozaik sahnelerinden olacak. Müze gezimiz sonrası Şanlıurfa’nın meşhur ciğer ve kebaplarının tadına bakacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Yemeğimiz sonrası  Tarihin tüm bilinenini değiştiren ve Tarihin Sıfır noktası olarak tescillenen 12.000 yıllık geçmişe sahip insanoğlunun yaptığı Dünya üzerindeki en eski eser olan GÖBEKLİTEPE’ye ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarıyla mistik bir yolculuğa çıkıyoruz. Göbeklitepe’de ziyaretimiz sonrası Şanlıurfa Merkez’e hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Hoteli:Harran Otel

2. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelde açık büfe şeklinde aldıktan sonra Şanlıurfayı keşfetmeye devam ediyoruz. Şanlıurfa’ya 40 km mesafede kendine has kültürünü yaşatmaya devam eden Harran’a hareket ediyoruz. Dünya’nın bilinen ilk üniversitesine ev sahipliği yapan Harran’da bir kültür evine misafir oluıyoruz. Ve aynı zamanda İlk üniversite kalıntılarını da buradan görebileceğiz. Harran denildiğine akla gelen meşhur Konik Evlerine ve geleneksel yaşantıya tanık olduktan sonra Şanlıurfa’ya tekrar hareket ediyoruz. İbrahim Peygamber’in Kral nemrut tarafından ateşe atıldığına inanılan ve ateşin suya odunlarında balığa dönüştüğü yer olan Balıkgöl’e ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman Gölü, Ayn Zeliha Gölü – İbrahim peygamber’in doğduğu mağara rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimize biraz ara veriyor İSOT alışverişi yapacağımız mağazamıza uğruyoruz. Alışverişimiz sonrası Göbeklitepe’de kazılarında müthiş emeği bulunan arkeolog Klaus SCHMİDT anı evine uğruyoruz. Eşi Çiğdem hanımın Klaus SCHMIDT hatıralarını yaşattığı evde hoş sohbetimiz sonrası, Urfa mutfağına yakından tanımamızı sağlayan MUTFAK Müzesini geziyoruz. Kızıl kilise olarak bilinen bir yapının üzerine inşa edildiği bilinen ve hala çan kulesi dahil kilise yapısından kalma bir kaç yapıya tanık olduğumuz Ulu Cami bir sonraki durağımız. Cami ziyaretimiz sonrası eski urfa sokaklarında yürüyüşümüze devam ediyor ve bir sonraki gezi noktamız olan REJİ KİLİSESİ’ne ulaşıyoruz. Kiliseyi ziyaret ettikten sonra Meşhur HAŞIMİYE MEYDANI’na geliyoruz. Ve burada hem öğle yemeği hem tarihi çarşıda alışveriş hem de gümrük han’da menengiç kahvesinin tadına bakmak için Serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrası rehberimizin belirttiği yer ve saatte buluşuyor ve otelimize geçiyoruz. Bugün Urfa dediğimizde aklımıza gelen SIRA GECESİ’ne katılıyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte lobide buluşuyor ve geceyi alacağımız konuk evimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz Sıra gecesinde alınacaktır. Eğlenceli Gecemiz soınrası tekrar otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltı : Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Akşam yemeği : Sıra gecesinde alınacaktır. (ekstra)

Konaklama Hoteli: Harran Otel

3. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımız sonrası Şanlıurfa’ya veda ediyor, ve Saklı cennet Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Halfeti’de Tekne Turumuzu (EKSTRA) gerçekleştiriyoruz. Halfeti’den Birecik’e geçiyoruz. Burada nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının üretim çiftliğinde Kelayanak Kuşlarını gözlemleme şansı buluyoruz. Ardından GAZİANTEP’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gaziantep’e öğlen saatlerinde ulaşıyor ve öğle yemeğimizi almak üzere restaurantımıza geçiyoruz. Yemeğimiz ardından Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrası Antep kalesi,nin eteğinde kurulmuş olan tarihi hanlara sahip antep çarşısına hareket ediyoruz. Burada Bakırcılar Çarşısında bakır işlemelerine tanık olabilir, Zinciriye Bedesteninde , Almacı Han da yöresel alışveriş yapabilir , Meşhur Baklavacılarda baklavanın, katmercilerde Katmer Tatlısının tadına bakabilir, Yeni Han – Millet Han’da kömürde türk kahvesiyle yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrası belirtilen yer ve zamanda aracımızla buluşuyor ve Gaziantep Havalimanı’na doğruı yola çıkıyoruz. Check – in işlemlerimiz sonrası saat 22:40’da İzmir’e uçuşumuz gerçekleşiyor. 00:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizde bir başka ESCAN TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe şeklinde alınacaktır.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları İzmir-Gaiantep gidiş dönüş uçak biletleri
 • Otelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (1)
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Havalimanı vergileri
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Halfeti Tekne Turu
 • Urfa Sıra Gecesi Yemekli

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (05:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Otel Bilgileri

4* HARRAN OTEL

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-iki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT SİGORTA AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşterihizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


UÇAKLI BUTİK ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50'sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin,kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal,tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması,bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »