• ANTAKYA ADANA MERSİN TURU
 • ANTAKYA ADANA MERSİN TURU
 • ANTAKYA ADANA MERSİN TURU
 • ANTAKYA ADANA MERSİN TURU
 • ANTAKYA ADANA MERSİN TURU
 • ANTAKYA ADANA MERSİN TURU
 • ANTAKYA ADANA MERSİN TURU
ANTAKYA ADANA MERSİN TURU
 • Konaklama 1 Gece 4*Grand Boğaziçi Otel- 2 Gece 4*Mersin Otel
 • Gezilecek Yerler St. Pierre Kilisesi - Antakya Mozaik Müzesi - Habibi Neccar Camii - Tarihi Uzun Çarşı - Harbiye Şelaleleri - İskenderun - Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi - Payas Kalesi - Sarı Selim Camii - Sabancı Camii - Adana Taş Köprü - Adana Sinema Müzesi - Bebekli Kilise - Tarsus Şelalesi - Kleopatra Kapısı - Makamı Şerif Camii - St. Paul Kilisesi - Eski Tarsus Evleri - Beyaz Çarşı - Nusrat Mayın Gemisi - Ashâb-ı Kehf (Yedi Uyurlar)
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

ANTAKYA ADANA MERSİN TURU Hakkında Genel Bilgiler

 

ANTAKYA ADANA MERSİN

 

St. Pierre Kilisesi - Antakya Mozaik Müzesi - Habibi Neccar Camii

 Tarihi Uzun Çarşı - Harbiye Şelaleleri - İskenderun

Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi - Payas Kalesi - Sarı Selim Camii

 Sabancı Camii - Adana Taş Köprü - Adana Sinema Müzesi

Bebekli Kilise - Tarsus Şelalesi - Kleopatra Kapısı

Makamı Şerif Camii - St. Paul Kilisesi - Eski Tarsus Evleri

 Beyaz Çarşı - Nusrat Mayın Gemisi - Ashâb-ı Kehf (Yedi Uyurlar)​

 

10.Tur:26-30 Ekim 11.Tur:16-20 Kasım

 

4 Gece 4 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 17:30’da Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 17:40 Bostanlı İskele önü, 17:50 Karşıyaka ESCANTUR önü, 18:00 Girne Yunuslar Mavikule, 18:05 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 18:10 Girne MC Donald’s karşısı, 18:30 Üçyol Pizza Pizza Önü, 18:40 Susuz Dede durak, 18:50 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 19:10 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra 

Kula, Afyon, Konya, Adana yolu üzerinden Antakya’ya doğru ilerliyoruz. Ardından Antakya’ya ulaşıyoruz. Burada ilk durağımız dünyanın ilk kaya kilisesi ve Dünyada ilk defa Hristiyan kelimesinin kullanıldığı yer olan St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz rehberimizden burası hakkında bilgi aldıktan sonra Tunus’ da ki Bardo Müzesi’nden sonra dünyanın en büyük 2. mozaik müzesi olma özelliği taşıyan, antik dönemlerden günümüze bölge yaşantısı ve kültürü hakkında çarpıcı bilgiler veren Antakya Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde Hatay sokaklarında yapacağımız tur sırasında Miladi 636 yılında Hz. Ömer ordularının Hatay’a girişi sonrasında yapılan ve Anadolu’nun ilk camisi olma özelliği taşıyan Habibi Neccar Camisi’ni geziyoruz. Ayrıca Habibi Neccar ve Hz. İsa’nın havarinin de ziyaretgahlarının bulunduğu bu anlamlı ve tarihi mekânı ziyaret ettikten sonra yörenin yöresel lezzetler restoranlarında öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek Molası sonrasında turumuza devam ediyoruz. Hatay Kozmopolit bir yerleşimdir ve tarih boyunca birçok dine ve etnik gruba ev sahipliği yapmıştır. “herkese açıktır Hatay’ın kapıları”. Bir sonraki durağımız. Buradaki gezimiz sonrası geleneksel mimarisi ile sokaklarda Antakya evleri olacak. Yapacağımız yürüyüşle tarihi sokaklarda geçmişin izlerini sürüyoruz. Antakya’ya gidilir de Meşhur Hatay Künefesi yenmez mi? Meşhur Nar ekşisi,  Antakya Biberi, Antakya Salçası alınmaz mı? diyenlere alışveriş ve Künefe molası veriyoruz. Hatay’ın en Meşhur Künefecisine gidiyoruz. Tarihi Uzun Çarşı gezisi sırasında baharatçılar çarşısı, ayakkabıcılar çarşısı, peynirciler çarşısını geziyoruz. Gezi sonrası Defne ağaçlarıyla ünlü Harbiyeye hareket ediyoruz. Harbiye şelaleleri’nin eşsiz doğal manzaraları eşliğinde yapcağımız gezi ve serbest zaman sonrası Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama Hoteli: 4* Grand Boğaziçi Otel

2. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası yola çıkarak Hatay, Osmaniye ve Adana’yı içine alan körfeze ismini vermiş olan İskenderun’a doğru yola çıkıyoruz. Burada, şehir merkezinde yapacağımız otobüsle panoramik gezi sonrasında Hatay’ın tarihi beldelerinden biri olan Payas’a hareket ediyoruz. Hitit, Asur, Pers, Yunan, Helenistik, Roma, Bizans, Erken Arap, Haçlı, Ceneviz ve Memlük uygarlıklarına sahne olmuş olan Payas sonuçta Sultan 1. Selim zamanında Mercidabık Savaşı (1516) ile Osmanlı topraklarına katılmış. Burada, tarihimizin en önemli mimarlarından olan Mimar Sinan’ın inşaa ettiği Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’ni ziyaret edeceğiz. Mimar Sinan, "Menzil Külliyeleri" adı altında bu külliye gibi başkent İstanbul dışında, gerek İstanbul'u Balkanlar ve Orta Avrupa'ya, gerekse Anadolu ve Yakındoğu'ya bağlayan askeri, sefer, kervan, haç ve ulak gibi amaçlara hizmet eden yollar üzerinde de külliyeler inşa etmiş. Burada yapacağımız gezi ile aynı zamanda Payas Kalesi ve Sarı Selim Camiini de göreceğiz. Yapacağımız bu ziyaret sonrası Dörtyol-Erzin istikametinden Adanaya doğru hareket ediyoruz. Adana'ya gelir gelmez öğle yemeğimizi meşhur kebapçılarda alıyoruz. Eşsiz damak lezzetleri sunan bu gastronomi şehrinde alacağımız öğle yemeği sonrasında, ilk durağımız 28.500 kişiye sağlayabildiği ibadet imkanı sağlaması nedeniyle Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi kabul edilen Sabancı Merkez Camii olacak. Burada yapacağımız gezi sonrasında, halen hazırda dünyanın kullanılan en eski köprüsü olma ünvanını elinde bulunduran, dizilere, filmlere, efsanelere, gün batımının güzelliğine konu olmuş Adana Taş Köprü ziyaret ediyoruz. Hitit Kralı I. Arnuwanda M.Ö. 1550’ye tarihlenen bir kitabede Adania ile savaşını anlatırken “Adania denilen bir şehirle savaştım. Önünden bir nehir akıyordu. Nehrin üzerinde de bir köprü vardı.” diye anlatmış Adana Taş Köprü’ .. Buradaki ziyaretimiz sonrasında Adana Sinema Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Türk sinema tarihi incelendiğinde Yeşilçam’da ışıkçıdan rejisöre kadar çok sayıda Adanalı’ nın görev aldığı gözlenir. Bunlar arasında bir çırpıda Yılmaz Güney, Abidin Dino, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Muzaffer İzgü, Şahin Kaygun, Ali Özgentürk, Yılmaz Duru, İrfan Atasoy, Yılmaz Köksal, Şener Şen, Ali Şen gibi isimleri sayabiliriz. Burada 3500 parçalık Sinema Müzesini gezdikten sonra Adana’nın Tarihi Büyük Saati ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin en uzun saat kulelerinden olma özelliğini taşıyan Adana’nın simgelerinden olan bu kule, 1882 de Ziya Paşa ile başlanıp Abidin Paşa zamanında tamamlanmış. Anadolu’da modernleşmenin öncüsü sayılan kulelerden biri, Büyük Saat’i gezdikten sonra Ramazanoğulları döneminden kalma, Adana'nın en eski dini yapılarından olan Adana'ulu Cami'yi görüyoruz. Sonrasında Adana'nın en önemli lezzetlerinden Şalgam Suyu tadıyoruz. Sonrasında Mersin'de bulunan otelimizde hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama Hoteli: 4* Mersin Oteli

3. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Tarsus’a doğru hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Türkiye'nin debisi en yüksek ikinci nehri olan Berdan Çayı Dünyanın ise en çok su taşıyan ama en kısa nehirlerinden de birisidir. Eski adıyla Knydos olarak bilinen bu çay ve şelalede vereceğimiz çay molasının ardından Tarsus'ta sırasıyla göreceğimiz yerler Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Cami (Hz Danyal Peygamber Makamı), Saint Paul Kilisesi (Eski Cami),Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus evleri ve sokaklarının gezilmesinden sonra Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'nde serbest zaman. Ardından Çanakkale Savaşlarında Tophaneli Yüzbaşı Hakkı Bey Komutasında 1 İngiliz ve 1 Fransız gemisini Çanakkale boğazında batıran ve kahraman olan Nusrat Mayın Gemisi’ni ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği ile birlikte meşhur Mersin Tantunisi'nden de tatmayı ihmal etmiyoruz. Ardından Cennet Cehennem Mağaralarına gitmek üzere Silifke yönüne doğru hareket ediyoruz. Narlıkuyu ilçesi yakınlarında bulunan Cennet ve Cehennem Mağaraları, yer altı deresinin binlerce yıl kireç tabaklarını eritmesi sonucu yol açtığı erozyon ve tavanında çökmesi ile meydana gelmiş olan çökükler (obruklardır). Tamamen doğal yollarla oluşmuş Tarihi, Mitolojik ve Turistik mağaralardır. Obruğun taban kısımlarında, tavanın çökmesi sonucu büyük bloklara ve kütlelere rastlanmaktadır. Cennet ve Cehennem Obrukları/Mağaraları içerilerinde tezat alanlar ve atmosfer oluştuğu için yerli halk tarafından bu isimler verilmiştir. Bu güzel gezi sonrasında otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama Hoteli: 4* Mersin Oteli

4. Gün:

Otelde alınan Kahvaltı sonrasında Tarsus sınırlarında bulunan bir gezi noktamız daha olacak. Roma askerlerinden kaçarken bir mağarada mahsur kalan 7 inanan ve 1 köpeğin 300 yıl bir mağarada yattığı  Eshabı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Tüm semavi dinler tarafından kutsal olduğukabul edilen bu maneviyatı yüksek yeri ziyaret ettikten sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz ve gerekli molalarla İzmir’e ulaşıyoruz.  Bir sonraki Escantur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • Otelde 3 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (3) Akşam Yemeği (3)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar 
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (18:30)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (18:45)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (19:00)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (19:05)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI KARŞISI (19:10)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (19:15)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (19:40)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (19:50)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (20:00)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (20:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!